pátek 1. srpna 2014

21. 7. 2014 - zvířecí momentky, použití blesku aneb fotopixla se v létě nefláká

Autor: Marián Kábele, název fotografie: SprškaPo třech týdnech jsme se opět sešli v našem oblíbeném salónku Divizny v osmičlenném obsazení. Na tuto schůzku jsem zvolil téma - zvířecí momentky. Čtěte dál.

Autor: Petr Klaban
Jako vždy jsme si prohlížení našich úlovků užili spoustu legrace. Jirka zaujal svými snímky, hlavně z kočičí říše a Marián vtipnými fotografiemi z daleké Srí Lanky. Jitka překvapila s motýlem na hodinkách a své „motýly“ na modelkách donesl ukázat i Dalibor.

Bohužel po dvou hodinách nám vypověděla službu technika a tím pádem nedošlo na prohlížení snímků skvělého slovenského fotografa Romana Dudka. Snad nám bude čas příště.

Autor: Jiří Drahoňovský
Proto jsme rozvířili plánovanou debatu týkající se externích blesků. Téma velice zajímavé. Rozebírali jsme, jak s bleskem pracovat a jaké jsou jeho možnosti v určitých situacích. Největšími znalci byl Dalibor a Jirka.

Poté se jedna polovina fotopixly rozutekla do svých domovů. Zbytek členů zůstal před restaurací, kde pod noční oblohou probírali další fototechniku, převážně fotoaparáty s full-frame snímači.

Tímto předávám organizaci příští schůzky Mariánovi.

S přáním dobrého světla
Petr


Žádné komentáře:

Okomentovat

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.